Zapomoga
Podstawą przyznania zapomogi jest przejściowe pogorszenie Twojej sytuacji życiowej, wynikające ze zdarzeń losowych, na które nie miałeś wpływu.
Zdarzenia losowe to sytuacje życiowe, w których się znalazłeś, ujemnie oddziałujące na Twoje życie, zdrowie lub mienie albo powodujące zwiększenie Twoich potrzeb majątkowych, a w szczególności:
- śmierć najbliższego członka rodziny studenta (pierwszy stopień pokrewieństwa);
- poważna choroba Twoja lub członka Twojej najbliższej rodziny (pierwszy stopień pokrewieństwa);
- nieszczęśliwy wypadek Twój lub członka Twojej najbliższej rodziny (pierwszy stopień pokrewieństwa);
- klęski żywiołowe;
Jeśli chcesz ubiegać się o zapomogę:
- Zaloguj się do Wirtualnej Uczelni
- W bocznym menu wybierz „Stypendia”, a następnie „wnioski”
- Wybierz opcję „dodaj wniosek”
- Wypełnij i wyślij elektroniczny wniosek
(dokładną instrukcję wypełniania wniosków znajdziesz w Wirtualnej Uczelni w zakładce stypendia – instrukcja wypełniania wniosku).
Pamiętaj! Wniosek musisz złożyć w ciągu 3 miesięcy od zdarzenia. Do wniosku załącz dokumenty potwierdzające zaistniałą sytuację.
- Po rozpatrzeniu Twojego wniosku w Wirtualnej Uczelni zostanie udostępniona Ci w wersji elektronicznej decyzja Komisji Stypendialnej.
Pamiętaj! Należy potwierdzić odbiór decyzji w Wirtualnej Uczelni.
Jeśli studiujesz na kilku kierunkach, zapomogę możesz otrzymać na jednym wybranym przez siebie kierunku studiów.
Jeśli masz studiujące na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi rodzeństwo, o zapomogę z tego samego tytułu może ubiegać się tylko jedno z Was – wyjątkiem jest śmierć rodzica.
Maksymalna kwota zapomogi to 2000 zł i może być przyznana tylko dwa razy w ciągu roku akademickiego, przy czym nie można otrzymać zapomogi dwa razy z tego samego tytułu. Składając wniosek, dołącz dokumenty potwierdzające zaistniałą sytuację.
Jeśli trudna sytuacja materialna nie jest spowodowana zdarzeniem losowym – zapomoga nie przysługuje, ale możesz ubiegać się o stypendium socjalne.
TERMINY
Wnioski o zapomogę można składać do 30.09.2024 – na rok akademicki 2023/2024, a od 01.10.2024 r. – na rok akademicki 2024/2025.